Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bilaspur Chennai Express - 12851


  ()
1 Bilaspur Jn (BSP)
08:55
0
1
0 km
2 Raipur Jn (R)
10:30
10:35
5 min
1
111 km
3 Durg (DURG)
11:25
11:30
5 min
1
147 km
4 Raj Nandgaon (RJN)
11:50
11:51
1 min
1
177 km
5 Gondia Jn (G)
13:25
13:35
10 min
1
281 km
6 Wadsa (WSA)
14:56
14:58
2 min
1
385 km
7 Nagbhir Jn (NAB)
15:21
15:23
2 min
1
413 km
8 Balharshah (BPQ)
17:40
17:45
5 min
1
531 km
9 Sirpur Kagazngr (SKZR)
18:39
18:40
1 min
1
601 km
10 Warangal (WL)
21:33
21:38
5 min
1
775 km
11 Vijayawada Jn (BZA)
01:25
01:35
10 min
2
983 km
12 Ongole (OGL)
03:31
03:32
1 min
2
1122 km
13 Nellore (NLR)
04:47
04:48
1 min
2
1238 km
14 Gudur Jn (GDR)
06:05
06:10
5 min
2
1276 km
15 Chennai Central (MAS)
08:55
0
2
1413 km

Train Bilaspur Chennai Express -12851 from to passes through following stations:


Bilaspur Jn, Raipur Jn, Durg, Raj Nandgaon, Gondia Jn, Wadsa, Nagbhir Jn, Balharshah, Sirpur Kagazngr, Warangal, Vijayawada Jn, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Chennai Central,