Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bikaner Kolkata Supfast - 22308


  ()
1 Bikaner Jn (BKN)
18:15
0
1
0 km
2 Deshnok (DSO)
18:43
18:45
2 min
1
33 km
3 Nokha (NOK)
19:20
19:22
2 min
1
65 km
4 Nagaur (NGO)
20:08
20:10
2 min
1
116 km
5 Merta Road Jn (MTD)
21:30
21:55
25 min
1
173 km
6 Degana Jn (DNA)
22:29
22:31
2 min
1
218 km
7 Makrana Jn (MKN)
23:13
23:15
2 min
1
262 km
8 Kuchaman City (KMNC)
23:33
23:35
2 min
1
276 km
9 Jaipur (JP)
01:50
02:10
20 min
2
382 km
10 Bharatpur Jn (BTE)
05:08
05:10
2 min
2
569 km
11 Achhnera Jn (AH)
05:36
05:38
2 min
2
596 km
12 Agra Fort (AF)
06:35
06:55
20 min
2
623 km
13 Etawah (ETW)
08:58
09:00
2 min
2
737 km
14 Kanpur Central (CNB)
11:05
11:15
10 min
2
875 km
15 Fatehpur (FTP)
12:16
12:18
2 min
2
953 km
16 Allahabad Jn (ALD)
14:00
14:10
10 min
2
1069 km
17 Mirzapur (MZP)
15:18
15:20
2 min
2
1159 km
18 Mughal Sarai Jn (MGS)
16:50
17:10
20 min
2
1222 km
19 Bhabua Road (BBU)
17:49
17:51
2 min
2
1275 km
20 Sasaram (SSM)
18:22
18:24
2 min
2
1322 km
21 Dehri On Sone (DOS)
18:40
18:42
2 min
2
1340 km
22 Anugraha N Road (AUBR)
18:55
18:57
2 min
2
1357 km
23 Gaya Jn (GAYA)
20:13
20:18
5 min
2
1425 km
24 Koderma (KQR)
21:24
21:26
2 min
2
1501 km
25 Parasnath (PNME)
22:24
22:26
2 min
2
1577 km
26 Dhanbad Jn (DHN)
23:40
23:50
10 min
2
1624 km
27 Asansol Jn (ASN)
00:47
00:52
5 min
3
1683 km
28 Barddhaman Jn (BWN)
02:20
02:22
2 min
3
1788 km
29 Howrah Jn (HWH)
04:00
0
3
1882 km

Train Bikaner Kolkata Supfast -22308 from to passes through following stations:


Bikaner Jn, Deshnok, Nokha, Nagaur, Merta Road Jn, Degana Jn, Makrana Jn, Kuchaman City, Jaipur, Bharatpur Jn, Achhnera Jn, Agra Fort, Etawah, Kanpur Central, Fatehpur, Allahabad Jn, Mirzapur, Mughal Sarai Jn, Bhabua Road, Sasaram, Dehri On Sone, Anugraha N Road, Gaya Jn, Koderma, Parasnath, Dhanbad Jn, Asansol Jn, Barddhaman Jn, Howrah Jn,