Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bijapur Express - 6535A


  ()
1 Yesvantpur Jn (YPR)
21:10
0
1
0 km
2 Tumkur (TK)
22:08
22:10
2 min
1
64 km
3 Arsikere Jn (ASK)
23:45
23:50
5 min
2
160 km
4 Birur Jn (RRB)
00:38
00:40
2 min
2
206 km
5 Davangere (DVG)
02:07
02:09
2 min
2
320 km
6 Harihar (HRR)
02:24
02:26
2 min
2
334 km
7 Ranibennur (RNR)
02:50
02:52
2 min
2
357 km
8 Haveri (HVR)
03:20
03:22
2 min
2
389 km
9 Hubli Jn (UBL)
05:05
05:20
15 min
2
464 km
10 Sisvinhalli (SVHE)
05:52
05:53
1 min
2
487 km
11 Annigeri (NGR)
06:07
06:08
1 min
2
500 km
12 Gadag Jn (GDG)
06:30
06:35
5 min
2
522 km
13 Hole Alur (HLAR)
07:25
07:26
1 min
2
570 km
14 Badami (BDM)
07:49
07:50
1 min
2
589 km
15 Guledagudda Rd (GED)
08:04
08:05
1 min
2
603 km
16 Bagalkot (BGK)
08:20
08:22
2 min
2
615 km
17 Almatti (LMT)
08:49
08:50
1 min
2
650 km
18 Bagevadi Rd (BSRX)
09:04
09:05
1 min
2
668 km
19 Bijapur (BJP)
09:40
0
2
712 km

Train Bijapur Express -6535A from Yesvantpur Jn to Bijapur passes through following stations:


Yesvantpur Jn, Tumkur, Arsikere Jn, Birur Jn, Davangere, Harihar, Ranibennur, Haveri, Hubli Jn, Sisvinhalli, Annigeri, Gadag Jn, Hole Alur, Badami, Guledagudda Rd, Bagalkot, Almatti, Bagevadi Rd, Bijapur,