Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bhubaneswar Tirupati Special - 08471


  ()
1 Bhubaneswar (BBS)
11:45
0
1
0 km
2 Khurda Road Jn (KUR)
12:15
12:20
5 min
1
19 km
3 Balugan (BALU)
13:08
13:10
2 min
1
90 km
4 Berhampur (BAM)
14:10
14:12
2 min
1
166 km
5 Palasa (PSA)
15:30
15:32
2 min
1
240 km
6 Srikakulam Road (CHE)
16:25
16:27
2 min
1
313 km
7 Vizianagram Jn (VZM)
17:30
17:32
2 min
1
382 km
8 Vishakapatnam (VSKP)
18:20
18:45
25 min
1
443 km
9 Duvvada (DVD)
19:18
19:20
2 min
1
461 km
10 Samalkot Jn (SLO)
21:00
21:02
2 min
1
594 km
11 Rajamundry (RJY)
21:50
21:55
5 min
1
644 km
12 Tadepalligudem (TDD)
22:32
22:34
2 min
1
686 km
13 Eluru (EE)
23:04
23:06
2 min
1
734 km
14 Vijayawada Jn (BZA)
00:55
01:25
30 min
2
793 km
15 Guntur Jn (GNT)
02:15
02:35
20 min
2
825 km
16 Tenali Jn (TEL)
03:05
03:07
2 min
2
851 km
17 Ongole (OGL)
04:40
04:42
2 min
2
957 km
18 Nellore (NLR)
06:16
06:18
2 min
2
1074 km
19 Gudur Jn (GDR)
07:35
07:40
5 min
2
1112 km
20 Renigunta Jn (RU)
09:10
09:15
5 min
2
1195 km
21 Tirupati (TPTY)
09:45
0
2
1205 km

Train Bhubaneswar Tirupati Special -08471 from to passes through following stations:


Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Balugan, Berhampur, Palasa, Srikakulam Road, Vizianagram Jn, Vishakapatnam, Duvvada, Samalkot Jn, Rajamundry, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Guntur Jn, Tenali Jn, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Renigunta Jn, Tirupati,