Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bhatinda Jammu Express - 19225


  ()
1 Bhatinda Jn (BTI)
18:40
0
1
0 km
2 Gangsar Jaitu (GJUT)
19:01
19:03
2 min
1
27 km
3 Kot Kapura (KKP)
19:20
19:22
2 min
1
43 km
4 Faridkot (FDK)
19:33
19:35
2 min
1
56 km
5 Firozpur Cant (FZR)
20:30
20:50
20 min
1
88 km
6 Mallanwala Khas (MWX)
21:12
21:14
2 min
1
112 km
7 Makhu (MXH)
21:29
21:31
2 min
1
129 km
8 Lohian Khas Jn (LNK)
21:55
21:57
2 min
1
154 km
9 Sultanpur Lodi (SQR)
22:03
22:05
2 min
1
160 km
10 Kapurthala (KXH)
22:33
22:35
2 min
1
185 km
11 Jalandhar City (JUC)
23:10
23:30
20 min
1
205 km
12 Beas (BEAS)
23:59
00:01
2 min
2
242 km
13 Amritsar Jn (ASR)
00:50
01:10
20 min
2
284 km
14 Verka Jn (VKA)
01:20
01:22
2 min
2
292 km
15 Batala Jn (BAT)
01:58
02:00
2 min
2
323 km
16 Gurdaspur (GSP)
02:26
02:28
2 min
2
355 km
17 Pathankot (PTK)
03:20
03:40
20 min
2
391 km
18 Kathua (KTHU)
04:19
04:21
2 min
2
414 km
19 Hira Nagar (HRNR)
04:45
04:47
2 min
2
443 km
20 Samba (SMBX)
05:02
05:04
2 min
2
458 km
21 Vijiypur Jammu (VJPJ)
05:19
05:21
2 min
2
469 km
22 Jammu Tawi (JAT)
06:15
0
2
490 km

Train Bhatinda Jammu Express -19225 from to passes through following stations:


Bhatinda Jn, Gangsar Jaitu, Kot Kapura, Faridkot, Firozpur Cant, Mallanwala Khas, Makhu, Lohian Khas Jn, Sultanpur Lodi, Kapurthala, Jalandhar City, Beas, Amritsar Jn, Verka Jn, Batala Jn, Gurdaspur, Pathankot, Kathua, Hira Nagar, Samba, Vijiypur Jammu, Jammu Tawi,