Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Betwa Express - 18204


  ()
1 Kanpur Central (CNB)
18:20
0
1
0 km
2 Ghatampur (GTM)
19:12
19:14
2 min
1
47 km
3 Ragaul (RGU)
20:11
20:13
2 min
1
103 km
4 Banda Jn (BNDA)
21:00
21:08
8 min
1
144 km
5 Atarra (ATE)
21:33
21:35
2 min
1
176 km
6 Chitrakot (CKTD)
21:58
22:00
2 min
1
213 km
7 Satna (STA)
00:10
00:20
10 min
2
321 km
8 Maihar (MYR)
00:48
00:50
2 min
2
356 km
9 Katni (KTE)
02:30
02:50
20 min
2
419 km
10 Umaria (UMR)
03:52
03:54
2 min
2
479 km
11 Birsinghpur (BRS)
04:18
04:20
2 min
2
509 km
12 Shahdol (SDL)
05:15
05:20
5 min
2
546 km
13 Anuppur Jn (APR)
06:00
06:05
5 min
2
587 km
14 Pendra Road (PND)
06:45
06:50
5 min
2
637 km
15 Bilaspur Jn (BSP)
09:35
10:20
45 min
2
738 km
16 Bhatapara (BYT)
10:58
11:00
2 min
2
785 km
17 Tilda (TLD)
11:18
11:20
2 min
2
811 km
18 Raipur Jn (R)
12:05
12:15
10 min
2
849 km
19 Durg (DURG)
13:10
0
2
885 km

Train Betwa Express -18204 from to passes through following stations:


Kanpur Central, Ghatampur, Ragaul, Banda Jn, Atarra, Chitrakot, Satna, Maihar, Katni, Umaria, Birsinghpur, Shahdol, Anuppur Jn, Pendra Road, Bilaspur Jn, Bhatapara, Tilda, Raipur Jn, Durg,