Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Baripada Bhubaneswar Express - 12891


  ()
1 Baripada (BPO)
05:00
0
1
0 km
2 BETNOTI (BTQ)
05:36
05:37
1 min
1
28 km
3 Rupsa Jn (ROP)
06:22
06:24
2 min
1
52 km
4 Balasore (BLS)
06:42
06:44
2 min
1
70 km
5 Soro (SORO)
07:07
07:08
1 min
1
103 km
6 Markona (MKO)
07:21
07:22
1 min
1
118 km
7 Bhadrakh (BHC)
07:40
07:42
2 min
1
132 km
8 Jajpur K Road (JJKR)
08:14
08:15
1 min
1
176 km
9 Cuttack (CTC)
09:10
09:12
2 min
1
248 km
10 Bhubaneswar (BBS)
10:00
0
1
275 km

Train Baripada Bhubaneswar Express -12891 from to passes through following stations:


Baripada, BETNOTI, Rupsa Jn, Balasore, Soro, Markona, Bhadrakh, Jajpur K Road, Cuttack, Bhubaneswar,