Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bareilly Bhuj Express - 14321


  ()
1 Bareilly (BE)
06:10
0
1
0 km
2 Milak (MIL)
06:42
06:44
2 min
1
40 km
3 Rampur (RMU)
07:15
07:17
2 min
1
64 km
4 Moradabad (MB)
08:00
08:10
10 min
1
91 km
5 Amroha (AMRO)
08:38
08:40
2 min
1
122 km
6 Hapur (HPU)
09:38
09:40
2 min
1
195 km
7 Pilkhua (PKW)
09:51
09:53
2 min
1
206 km
8 Ghaziabad (GZB)
10:40
10:42
2 min
1
232 km
9 Delhi (DLI)
11:20
11:40
20 min
1
252 km
10 Delhi S Rohilla (DEE)
11:55
11:57
2 min
1
256 km
11 Delhi Cantt (DEC)
12:13
12:15
2 min
1
266 km
12 Palam (PM)
12:21
12:23
2 min
1
269 km
13 Gurgaon (GGN)
12:35
12:37
2 min
1
283 km
14 Garhi Harsaru (GHH)
12:46
12:48
2 min
1
293 km
15 Pataudi Road (PTRD)
13:03
13:05
2 min
1
313 km
16 Rewari (RE)
13:43
13:45
2 min
1
334 km
17 Khairthal (KRH)
14:30
14:32
2 min
1
382 km
18 Alwar (AWR)
14:49
14:51
2 min
1
408 km
19 Malakhera (MKH)
15:06
15:08
2 min
1
428 km
20 Bandikui Jn (BKI)
15:35
15:37
2 min
1
469 km
21 Dausa (DO)
16:10
16:12
2 min
1
498 km
22 Gandhinagar Jpr (GADJ)
17:08
17:10
2 min
1
554 km
23 Jaipur (JP)
17:40
18:00
20 min
1
559 km
24 Phulera Jn (FL)
18:40
18:42
2 min
1
614 km
25 Kishangarh (KSG)
19:34
19:36
2 min
1
665 km
26 Ajmer Jn (AII)
20:30
20:40
10 min
1
694 km
27 Beawar (BER)
21:23
21:25
2 min
1
746 km
28 Marwar Jn (MJ)
22:33
22:35
2 min
1
834 km
29 Falna (FA)
23:39
23:41
2 min
1
900 km
30 Abu Road (ABR)
01:25
01:35
10 min
2
999 km
31 Palanpur Jn (PNU)
02:50
02:52
2 min
2
1051 km
32 Disa (DISA)
03:22
03:24
2 min
2
1079 km
33 Bhildi (BLDI)
03:45
03:47
2 min
2
1097 km
34 Radhanpur (RDHP)
04:49
04:51
2 min
2
1165 km
35 Santalpur (SNLR)
05:26
05:28
2 min
2
1208 km
36 Samakhiali B G (SIOB)
07:27
07:29
2 min
2
1299 km
37 Bhachau Bg (BCOB)
07:44
07:46
2 min
2
1315 km
38 Gandhidham Bg (GIMB)
08:35
09:00
25 min
2
1352 km
39 Adipur (AI)
09:13
09:15
2 min
2
1361 km
40 Anjar (AJE)
09:25
09:27
2 min
2
1368 km
41 Bhuj (BHUJ)
10:15
0
2
1410 km

Train Bareilly Bhuj Express -14321 from to passes through following stations:


Bareilly, Milak, Rampur, Moradabad, Amroha, Hapur, Pilkhua, Ghaziabad, Delhi, Delhi S Rohilla, Delhi Cantt, Palam, Gurgaon, Garhi Harsaru, Pataudi Road, Rewari, Khairthal, Alwar, Malakhera, Bandikui Jn, Dausa, Gandhinagar Jpr, Jaipur, Phulera Jn, Kishangarh, Ajmer Jn, Beawar, Marwar Jn, Falna, Abu Road, Palanpur Jn, Disa, Bhildi, Radhanpur, Santalpur, Samakhiali B G, Bhachau Bg, Gandhidham Bg, Adipur, Anjar, Bhuj,