Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Barauni Gwalior Mail - 11123


  ()
1 Barauni Jn (BJU)
18:45
0
1
0 km
2 Dalsingh Sarai (DSS)
19:13
19:14
1 min
1
28 km
3 Samastipur Jn (SPJ)
19:45
19:55
10 min
1
51 km
4 Khudiram B Pusa (KRBP)
20:11
20:12
1 min
1
65 km
5 Dholi (DOL)
20:27
20:28
1 min
1
78 km
6 Muzaffarpur Jn (MFP)
21:25
21:35
10 min
1
103 km
7 Bhagwanpur (BNR)
22:06
22:07
1 min
1
137 km
8 Sarai (SAI)
22:17
22:18
1 min
1
146 km
9 Hajipur Jn (HJP)
22:29
22:30
1 min
1
157 km
10 Sonpur Jn (SEE)
22:45
22:50
5 min
1
163 km
11 Dighwara (DGA)
23:11
23:12
1 min
1
186 km
12 Chhapra (CPR)
23:59
00:10
11 min
2
216 km
13 Duraundha Jn (DDA)
00:43
00:44
1 min
2
259 km
14 Siwan Jn (SV)
01:05
01:10
5 min
2
277 km
15 Mairwa (MW)
01:29
01:30
1 min
2
298 km
16 Bankata (BTK)
01:42
01:43
1 min
2
305 km
17 Bhatpar Rani (BHTR)
01:59
02:00
1 min
2
313 km
18 Bhatni Jn (BTT)
02:15
02:20
5 min
2
326 km
19 Deoria Sadar (DEOS)
02:38
02:39
1 min
2
347 km
20 Gauri Bazar (GB)
02:59
03:00
1 min
2
362 km
21 Chauri Chaura (CC)
03:14
03:15
1 min
2
372 km
22 Gorakhpur Jn (GKP)
04:20
04:40
20 min
2
396 km
23 Sahjanwa (SWA)
05:04
05:05
1 min
2
414 km
24 Khalilabad (KLD)
05:25
05:26
1 min
2
431 km
25 Basti (BST)
06:20
06:25
5 min
2
460 km
26 Babhnan (BV)
06:49
06:50
1 min
2
491 km
27 Mankapur Jn (MUR)
07:15
07:17
2 min
2
522 km
28 Gonda Jn (GD)
07:40
07:55
15 min
2
550 km
29 Colonelganj (CLJ)
08:21
08:22
1 min
2
578 km
30 Burhwal (BUW)
09:47
09:49
2 min
2
611 km
31 Barabanki Jn (BBK)
10:40
10:42
2 min
2
638 km
32 Lucknow (LKO)
11:30
11:55
25 min
2
667 km
33 Unnao Jn (ON)
12:54
12:55
1 min
2
721 km
34 Kanpur Central (CNB)
13:35
13:45
10 min
2
738 km
35 Govindpuri (GOY)
13:59
14:00
1 min
2
740 km
36 Bhimsen (BZM)
14:15
14:16
1 min
2
752 km
37 Paman (PMN)
14:32
14:33
1 min
2
767 km
38 Pokhrayan (PHN)
14:59
15:00
1 min
2
796 km
39 Kalpi (KPI)
15:17
15:18
1 min
2
810 km
40 Orai (ORAI)
15:49
15:50
1 min
2
844 km
41 Ait (AIT)
16:20
16:21
1 min
2
869 km
42 Moth (MOTH)
16:53
16:54
1 min
2
903 km
43 Chirgaon (CGN)
17:14
17:15
1 min
2
926 km
44 Jhansi Jn (JHS)
18:30
18:55
25 min
2
958 km
45 Datia (DAA)
19:16
19:17
1 min
2
982 km
46 Dabra (DBA)
19:43
19:44
1 min
2
1013 km
47 Gwalior (GWL)
21:00
0
2
1055 km

Train Barauni Gwalior Mail -11123 from to passes through following stations:


Barauni Jn, Dalsingh Sarai, Samastipur Jn, Khudiram B Pusa, Dholi, Muzaffarpur Jn, Bhagwanpur, Sarai, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Dighwara, Chhapra, Duraundha Jn, Siwan Jn, Mairwa, Bankata, Bhatpar Rani, Bhatni Jn, Deoria Sadar, Gauri Bazar, Chauri Chaura, Gorakhpur Jn, Sahjanwa, Khalilabad, Basti, Babhnan, Mankapur Jn, Gonda Jn, Colonelganj, Burhwal, Barabanki Jn, Lucknow, Unnao Jn, Kanpur Central, Govindpuri, Bhimsen, Paman, Pokhrayan, Kalpi, Orai, Ait, Moth, Chirgaon, Jhansi Jn, Datia, Dabra, Gwalior,