Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bangalore Nanded Express - 16594


  ()
1 Bangalore Cy Jn (SBC)
23:00
0
1
0 km
2 Malleswaram (MWM)
23:06
23:07
1 min
1
3 km
3 Yesvantpur Jn (YPR)
23:14
23:15
1 min
1
6 km
4 Yelhanka Jn (YNK)
23:33
23:35
2 min
1
18 km
5 Dodballapur (DBU)
23:56
23:57
1 min
1
39 km
6 Gauribidanur (GBD)
00:39
00:40
1 min
2
78 km
7 Hindupur (HUP)
01:04
01:05
1 min
2
101 km
8 Penukonda (PKD)
01:39
01:40
1 min
2
139 km
9 Dharmavaram Jn (DMM)
03:10
03:15
5 min
2
180 km
10 Anantapur (ATP)
03:59
04:00
1 min
2
214 km
11 Gooty (GY)
05:09
05:10
1 min
2
271 km
12 Guntakal Jn (GTL)
05:35
05:45
10 min
2
299 km
13 Adoni (AD)
06:24
06:25
1 min
2
351 km
14 Kupgal (KGL)
06:39
06:40
1 min
2
365 km
15 Kosgi (KO)
06:49
06:50
1 min
2
379 km
16 Manthralayam Rd (MALM)
07:09
07:10
1 min
2
392 km
17 Matmari (MTU)
07:21
07:22
1 min
2
403 km
18 Raichur (RC)
07:44
07:45
1 min
2
420 km
19 Krishna (KSN)
08:14
08:15
1 min
2
446 km
20 Narayanpet Road (NRPD)
08:29
08:30
1 min
2
466 km
21 Yadgir (YG)
08:44
08:45
1 min
2
489 km
22 Nalwar (NW)
09:29
09:30
1 min
2
514 km
23 Chittapur (CT)
10:39
10:40
1 min
2
543 km
24 Malkhaid Road (MQR)
10:49
10:50
1 min
2
553 km
25 Seram (SEM)
10:59
11:00
1 min
2
565 km
26 Kurgunta (KQT)
11:09
11:10
1 min
2
573 km
27 Tandur (TDU)
11:34
11:35
1 min
2
598 km
28 Vikarabad Jn (VKB)
12:45
12:55
10 min
2
640 km
29 Zahirabad (ZB)
14:07
14:08
1 min
2
699 km
30 Bidar (BIDR)
14:40
14:42
2 min
2
730 km
31 Bhalki (BHLK)
15:19
15:20
1 min
2
768 km
32 Kamalnagar (KMNR)
15:49
15:50
1 min
2
792 km
33 Udgir (UDGR)
16:09
16:10
1 min
2
811 km
34 Latur Road (LTRR)
16:39
16:40
1 min
2
844 km
35 Janwal (JOA)
16:59
17:00
1 min
2
856 km
36 Pangaon (PNF)
17:19
17:20
1 min
2
872 km
37 Parli Vaijnath (PRLI)
18:45
18:55
10 min
2
907 km
38 Gangakher (GNH)
19:19
19:20
1 min
2
937 km
39 Parbhani Jn (PBN)
19:55
19:57
2 min
2
971 km
40 Purna Jn (PAU)
20:45
20:50
5 min
2
1000 km
41 Nanded (NED)
21:55
0
2
1030 km

Train Bangalore Nanded Express -16594 from to passes through following stations:


Bangalore Cy Jn, Malleswaram, Yesvantpur Jn, Yelhanka Jn, Dodballapur, Gauribidanur, Hindupur, Penukonda, Dharmavaram Jn, Anantapur, Gooty, Guntakal Jn, Adoni, Kupgal, Kosgi, Manthralayam Rd, Matmari, Raichur, Krishna, Narayanpet Road, Yadgir, Nalwar, Chittapur, Malkhaid Road, Seram, Kurgunta, Tandur, Vikarabad Jn, Zahirabad, Bidar, Bhalki, Kamalnagar, Udgir, Latur Road, Janwal, Pangaon, Parli Vaijnath, Gangakher, Parbhani Jn, Purna Jn, Nanded,