Train Schedule

Kanyakumari (CAPE)
Arr. Starts
Dep. 10:30
Nagarcoil Jn (NCJ)
Arr. 10:50
Dep. 10:55
Eraniel (ERL)
Arr. 11:14
Dep. 11:15
Kulitthurai (KZT)
Arr. 11:32
Dep. 11:33
Parashshala (PASA)
Arr. 11:44
Dep. 11:45
Neyyattinkara (NYY)
Arr. 11:59
Dep. 12:00
Trivandrum Cntl (TVC)
Arr. 12:50
Dep. 13:00
Chirayinkil (CRY)
Arr. 13:21
Dep. 13:22
Kadakavur (KVU)
Arr. 13:26
Dep. 13:27
Varkala (VAK)
Arr. 13:38
Dep. 13:39
Paravur (PVU)
Arr. 13:50
Dep. 13:51
Quilon Jn (QLN)
Arr. 14:10
Dep. 14:15
Sasthankotta (STKT)
Arr. 14:34
Dep. 14:35
Karunagapalli (KPY)
Arr. 14:44
Dep. 14:45
Kayankulam Jn (KYJ)
Arr. 15:00
Dep. 15:02
Mavelikara (MVLK)
Arr. 15:11
Dep. 15:12
Chengannur (CNGR)
Arr. 15:29
Dep. 15:30
Tiruvalla (TRVL)
Arr. 15:39
Dep. 15:40
Changanacheri (CGY)
Arr. 15:49
Dep. 15:50
Kottayam (KTYM)
Arr. 16:20
Dep. 16:25
Piravam Road (PVRD)
Arr. 16:54
Dep. 16:55
Ernakulam Town (ERN)
Arr. 17:45
Dep. 17:50
Alwaye (AWY)
Arr. 18:10
Dep. 18:12
Angamali (AFK)
Arr. 18:21
Dep. 18:22
Chalakudi (CKI)
Arr. 18:34
Dep. 18:35
Irinjalakuda (IJK)
Arr. 18:44
Dep. 18:45
Pudukad (PUK)
Arr. 18:59
Dep. 19:00
Trichur (TCR)
Arr. 19:22
Dep. 19:25
Wadakancheri (WKI)
Arr. 19:49
Dep. 19:50
Ottappalam (OTP)
Arr. 20:44
Dep. 20:45
Palghat (PGT)
Arr. 21:25
Dep. 21:30
Coimbatore Jn (CBE)
Arr. 22:50
Dep. 22:55
Tiruppur (TUP)
Arr. 23:38
Dep. 23:40
Erode Jn (ED)
Arr. 00:30
Dep. 00:35
Salem Jn (SA)
Arr. 01:25
Dep. 01:30
Tirupattur Jn (TPT)
Arr. 02:59
Dep. 03:00
Kuppam (KPN)
Arr. 04:29
Dep. 04:30
Bangarapet (BWT)
Arr. 05:13
Dep. 05:15
Malur (MLO)
Arr. 05:39
Dep. 05:40
Whitefield (WFD)
Arr. 05:59
Dep. 06:00
Krishnarajapurm (KJM)
Arr. 06:18
Dep. 06:20
Bangalore East (BNCE)
Arr. 06:27
Dep. 06:28
Bangalore Cant (BNC)
Arr. 06:45
Dep. 06:50
Bangalore Cy Jn (SBC)
Arr. 07:20
Dep. Ends