Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Avadh Assam Express - 15610


  ()
1 Lalgarh Jn (LGH)
19:45
0
1
0 km
2 Lunkaransar (LKS)
20:48
20:50
2 min
1
76 km
3 Mahajan (MHJ)
21:23
21:25
2 min
1
116 km
4 Suratgarh Jn (SOG)
22:25
22:30
5 min
1
178 km
5 Pili Bangan (PGK)
22:52
22:54
2 min
1
203 km
6 Hanumangarh Jn (HMH)
23:18
23:20
2 min
1
228 km
7 Sangaria (SGRA)
23:47
23:49
2 min
1
255 km
8 Mandi Dabwali (MBY)
00:16
00:18
2 min
2
285 km
9 Bhatinda Jn (BTI)
01:30
02:00
30 min
2
321 km
10 Mansa (MSZ)
02:40
02:42
2 min
2
373 km
11 Jakhal Jn (JHL)
03:20
03:23
3 min
2
419 km
12 Narwana Jn (NRW)
03:55
03:57
2 min
2
457 km
13 Jind Jn (JIND)
04:22
04:25
3 min
2
491 km
14 Rohtak Jn (ROK)
05:32
05:35
3 min
2
548 km
15 Bahadurgarh (BGZ)
06:14
06:16
2 min
2
588 km
16 Shakurbasti (SSB)
06:45
06:47
2 min
2
608 km
17 Delhi Kishangnj (DKZ)
06:59
07:01
2 min
2
615 km
18 Delhi (DLI)
07:20
07:50
30 min
2
618 km
19 Ghaziabad (GZB)
08:37
08:40
3 min
2
638 km
20 Pilkhua (PKW)
09:06
09:08
2 min
2
663 km
21 Hapur (HPU)
09:25
09:30
5 min
2
675 km
22 Amroha (AMRO)
10:26
10:28
2 min
2
748 km
23 Moradabad (MB)
11:15
11:30
15 min
2
779 km
24 Rampur (RMU)
11:58
12:00
2 min
2
806 km
25 Bareilly (BE)
12:55
13:05
10 min
2
869 km
26 Shahjehanpur (SPN)
14:15
14:20
5 min
2
940 km
27 Hardoi (HRI)
15:13
15:15
2 min
2
1002 km
28 Balamu Jn (BLM)
15:46
15:48
2 min
2
1036 km
29 Lucknow (LKO)
17:45
18:10
25 min
2
1104 km
30 Barabanki Jn (BBK)
18:50
18:52
2 min
2
1133 km
31 Jarwal Road (JLD)
19:42
19:44
2 min
2
1176 km
32 Gonda Jn (GD)
20:25
20:40
15 min
2
1221 km
33 Mankapur Jn (MUR)
21:05
21:07
2 min
2
1249 km
34 Basti (BST)
21:55
22:00
5 min
2
1310 km
35 Khalilabad (KLD)
22:26
22:28
2 min
2
1340 km
36 Gorakhpur Jn (GKP)
23:40
23:55
15 min
2
1375 km
37 Deoria Sadar (DEOS)
00:38
00:40
2 min
3
1424 km
38 Bhatni Jn (BTT)
01:05
01:10
5 min
3
1445 km
39 Bhatpar Rani (BHTR)
01:21
01:23
2 min
3
1458 km
40 Mairwa (MW)
01:43
01:45
2 min
3
1473 km
41 Siwan Jn (SV)
02:35
02:40
5 min
3
1494 km
42 EKMA (EKMA)
03:06
03:08
2 min
3
1527 km
43 Chhapra (CPR)
03:55
04:05
10 min
3
1555 km
44 Sonpur Jn (SEE)
05:00
05:10
10 min
3
1608 km
45 Hajipur Jn (HJP)
05:18
05:20
2 min
3
1614 km
46 Muzaffarpur Jn (MFP)
06:30
06:40
10 min
3
1668 km
47 Samastipur Jn (SPJ)
07:40
08:00
20 min
3
1719 km
48 Dalsingh Sarai (DSS)
08:20
08:22
2 min
3
1743 km
49 Barauni Jn (BJU)
08:55
09:05
10 min
3
1770 km
50 Begu Sarai (BGS)
09:20
09:22
2 min
3
1785 km
51 Khagaria (KGG)
10:18
10:20
2 min
3
1826 km
52 Mansi Jn (MNE)
10:35
10:37
2 min
3
1835 km
53 Thana Bihpur Jn (THB)
11:26
11:28
2 min
3
1877 km
54 Naugachia (NNA)
11:49
11:51
2 min
3
1893 km
55 Katihar Jn (KIR)
13:25
13:45
20 min
3
1950 km
56 Azamnagar Road (AZR)
14:29
14:31
2 min
3
1993 km
57 Barsoi Jn (BOE)
14:46
14:48
2 min
3
2006 km
58 Dalkolha (DLK)
15:14
15:16
2 min
3
2035 km
59 Kishanganj (KNE)
15:50
15:55
5 min
3
2063 km
60 Aluabari Road (AUB)
16:23
16:25
2 min
3
2094 km
61 New Jalpaiguri (NJP)
17:55
18:15
20 min
3
2150 km
62 Jalpaiguri Road (JPE)
19:04
19:06
2 min
3
2184 km
63 Dhupguri (DQG)
19:50
19:55
5 min
3
2216 km
64 New Cooch Behar (NCB)
20:45
20:50
5 min
3
2277 km
65 New Alipurdaur (NOQ)
21:20
21:25
5 min
3
2295 km
66 Fakiragram Jn (FKM)
22:18
22:20
2 min
3
2364 km
67 Kokrajhar (KOJ)
22:28
22:30
2 min
3
2374 km
68 New Bongaigaon (NBQ)
23:25
23:35
10 min
3
2402 km
69 Barpeta Road (BPRD)
00:33
00:35
2 min
4
2446 km
70 Rangiya Jn (RNY)
01:30
01:40
10 min
4
2511 km
71 Kamakhya (KYQ)
03:18
03:20
2 min
4
2552 km
72 Guwahati (GHY)
04:00
0
4
2559 km

Train Avadh Assam Express -15610 from to passes through following stations:


Lalgarh Jn, Lunkaransar, Mahajan, Suratgarh Jn, Pili Bangan, Hanumangarh Jn, Sangaria, Mandi Dabwali, Bhatinda Jn, Mansa, Jakhal Jn, Narwana Jn, Jind Jn, Rohtak Jn, Bahadurgarh, Shakurbasti, Delhi Kishangnj, Delhi, Ghaziabad, Pilkhua, Hapur, Amroha, Moradabad, Rampur, Bareilly, Shahjehanpur, Hardoi, Balamu Jn, Lucknow, Barabanki Jn, Jarwal Road, Gonda Jn, Mankapur Jn, Basti, Khalilabad, Gorakhpur Jn, Deoria Sadar, Bhatni Jn, Bhatpar Rani, Mairwa, Siwan Jn, EKMA, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Dalsingh Sarai, Barauni Jn, Begu Sarai, Khagaria, Mansi Jn, Thana Bihpur Jn, Naugachia, Katihar Jn, Azamnagar Road, Barsoi Jn, Dalkolha, Kishanganj, Aluabari Road, New Jalpaiguri, Jalpaiguri Road, Dhupguri, New Cooch Behar, New Alipurdaur, Fakiragram Jn, Kokrajhar, New Bongaigaon, Barpeta Road, Rangiya Jn, Kamakhya, Guwahati,