Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Aurangabad Tirupati Special - 0725


  ()
1 Aurangabad (AWB)
19:00
0
1
0 km
2 Jalna (J)
19:45
19:47
2 min
1
63 km
3 Partur (PTU)
20:19
20:20
1 min
1
108 km
4 Selu (SELU)
20:39
20:40
1 min
1
135 km
5 Parbhani Jn (PBN)
21:30
21:32
2 min
1
178 km
6 Purna Jn (PAU)
22:25
22:30
5 min
1
206 km
7 Nanded (NED)
23:00
23:05
5 min
1
237 km
8 Mudkhed (MUE)
23:43
23:45
2 min
1
259 km
9 Dharmabad (DAB)
00:43
00:45
2 min
2
308 km
10 Basar (BSX)
01:00
01:02
2 min
2
318 km
11 Nizamabad (NZB)
01:40
01:45
5 min
2
348 km
12 Kamareddi (KMC)
02:45
02:47
2 min
2
399 km
13 Akanapet (AKE)
03:14
03:15
1 min
2
426 km
14 Medchal (MED)
04:14
04:15
1 min
2
480 km
15 Bolarum (BMO)
04:33
04:35
2 min
2
494 km
16 Malkajgiri (MJF)
04:53
04:54
1 min
2
504 km
17 Secunderabad Jn (SC)
05:15
05:35
20 min
2
508 km
18 Kazipet Jn (KZJ)
07:35
07:37
2 min
2
640 km
19 Warangal (WL)
07:50
07:52
2 min
2
650 km
20 Mahbubabad (MABD)
08:35
08:37
2 min
2
710 km
21 Khammam (KMT)
09:25
09:27
2 min
2
757 km
22 Vijayawada Jn (BZA)
11:30
11:45
15 min
2
859 km
23 Tenali Jn (TEL)
12:15
12:17
2 min
2
890 km
24 Chirala (CLX)
12:59
13:01
2 min
2
947 km
25 Ongole (OGL)
13:46
13:48
2 min
2
997 km
26 Nellore (NLR)
15:20
15:22
2 min
2
1113 km
27 Gudur Jn (GDR)
17:00
17:02
2 min
2
1151 km
28 Venkatagiri (VKI)
17:32
17:34
2 min
2
1187 km
29 Sri Kalahasti (KHT)
17:57
17:59
2 min
2
1211 km
30 Renigunta Jn (RU)
18:28
18:30
2 min
2
1234 km
31 Tirupati (TPTY)
19:15
0
2
1244 km

Train Aurangabad Tirupati Special -0725 from Aurangabad to Tirupati passes through following stations:


Aurangabad, Jalna, Partur, Selu, Parbhani Jn, Purna Jn, Nanded, Mudkhed, Dharmabad, Basar, Nizamabad, Kamareddi, Akanapet, Medchal, Bolarum, Malkajgiri, Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Warangal, Mahbubabad, Khammam, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Chirala, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Venkatagiri, Sri Kalahasti, Renigunta Jn, Tirupati,