Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ananya Express - 12316


  ()
1 Udaipur City (UDZ)
00:30
0
1
0 km
2 Mavli Jn (MVJ)
01:10
01:12
2 min
1
43 km
3 Chittaurgarh (COR)
02:20
02:40
20 min
1
115 km
4 Bhilwara (BHL)
03:41
03:46
5 min
1
169 km
5 Bijainagar (BJNR)
04:33
04:35
2 min
1
235 km
6 Nasirabad (NSD)
05:09
05:11
2 min
1
277 km
7 Ajmer Jn (AII)
06:10
06:30
20 min
1
301 km
8 Jaipur (JP)
08:50
09:05
15 min
1
435 km
9 Sawai Madhopur (SWM)
11:25
11:40
15 min
1
566 km
10 Agra Fort (AF)
15:50
16:00
10 min
1
792 km
11 Kanpur Central (CNB)
19:55
20:05
10 min
1
1044 km
12 Allahabad Jn (ALD)
22:30
22:40
10 min
1
1238 km
13 Mughal Sarai Jn (MGS)
02:45
03:00
15 min
2
1391 km
14 Patna Jn (PNBE)
06:05
06:15
10 min
2
1603 km
15 Jhajha (JAJ)
09:30
09:35
5 min
2
1780 km
16 Jasidih Jn (JSME)
10:07
10:09
2 min
2
1824 km
17 Madhupur Jn (MDP)
10:34
10:36
2 min
2
1853 km
18 Asansol Jn (ASN)
11:44
12:04
20 min
2
1934 km
19 Barddhaman Jn (BWN)
13:30
13:32
2 min
2
2040 km
20 Sealdah (SDAH)
15:10
0
2
2141 km

Train Ananya Express -12316 from to passes through following stations:


Udaipur City, Mavli Jn, Chittaurgarh, Bhilwara, Bijainagar, Nasirabad, Ajmer Jn, Jaipur, Sawai Madhopur, Agra Fort, Kanpur Central, Allahabad Jn, Mughal Sarai Jn, Patna Jn, Jhajha, Jasidih Jn, Madhupur Jn, Asansol Jn, Barddhaman Jn, Sealdah,