Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Amritsar Indore Expres - 19326


  ()
1 Amritsar Jn (ASR)
04:45
0
1
0 km
2 Beas (BEAS)
05:13
05:15
2 min
1
43 km
3 Jalandhar City (JUC)
05:50
05:55
5 min
1
79 km
4 Ludhiana Jn (LDH)
06:43
06:48
5 min
1
136 km
5 Sirhind Jn (SIR)
07:35
07:37
2 min
1
196 km
6 Ambala Cant Jn (UMB)
08:30
08:35
5 min
1
250 km
7 Saharanpur (SRE)
09:50
09:55
5 min
1
331 km
8 Deoband (DBD)
10:25
10:27
2 min
1
365 km
9 Muzaffarnagar (MOZ)
10:50
10:52
2 min
1
389 km
10 Meerut City (MTC)
11:35
11:37
2 min
1
444 km
11 Ghaziabad (GZB)
12:27
12:30
3 min
1
492 km
12 H Nizamuddin (NZM)
13:15
13:45
30 min
1
515 km
13 Faridabad (FDB)
14:03
14:05
2 min
1
535 km
14 Mathura Jn (MTJ)
15:55
16:00
5 min
1
648 km
15 Raja Ki Mandi (RKM)
16:36
16:38
2 min
1
698 km
16 Agra Cantt (AGC)
16:55
17:00
5 min
1
702 km
17 Gwalior (GWL)
18:40
18:50
10 min
1
820 km
18 Shivpuri (SVPI)
21:06
21:08
2 min
1
946 km
19 Guna (GUNA)
23:40
23:50
10 min
1
1048 km
20 Ruthiyai (RTA)
00:15
00:20
5 min
2
1068 km
21 Biyavra Rajgarh (BRRG)
01:28
01:30
2 min
2
1145 km
22 Maksi (MKC)
03:38
03:40
2 min
2
1262 km
23 Dewas (DWX)
04:17
04:19
2 min
2
1298 km
24 Indore Jn Bg (INDB)
05:20
0
2
1337 km

Train Amritsar Indore Expres -19326 from to passes through following stations:


Amritsar Jn, Beas, Jalandhar City, Ludhiana Jn, Sirhind Jn, Ambala Cant Jn, Saharanpur, Deoband, Muzaffarnagar, Meerut City, Ghaziabad, H Nizamuddin, Faridabad, Mathura Jn, Raja Ki Mandi, Agra Cantt, Gwalior, Shivpuri, Guna, Ruthiyai, Biyavra Rajgarh, Maksi, Dewas, Indore Jn Bg,