Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Amaravati Express - 17226


  ()
1 Hubli Jn (UBL)
12:15
0
1
0 km
2 Annigeri (NGR)
12:54
12:55
1 min
1
36 km
3 Gadag Jn (GDG)
13:18
13:20
2 min
1
59 km
4 Koppal (KBL)
14:09
14:10
1 min
1
116 km
5 Munirabad (MRB)
14:29
14:30
1 min
1
138 km
6 Hospet Jn (HPT)
14:48
14:50
2 min
1
144 km
7 Toranagallu (TNGL)
15:29
15:30
1 min
1
176 km
8 Bellary Jn (BAY)
16:23
16:25
2 min
1
209 km
9 Guntakal Jn (GTL)
17:10
17:25
15 min
1
259 km
10 Maddikera (MKR)
17:39
17:40
1 min
1
271 km
11 Pendekallu (PDL)
18:04
18:05
1 min
1
302 km
12 DHNE (DHNE)
18:38
18:40
2 min
1
328 km
13 Betamcherla (BMH)
19:12
19:13
1 min
1
364 km
14 B Cement Nagar (BEY)
19:21
19:22
1 min
1
370 km
15 Nandyal (NDL)
20:20
20:25
5 min
1
404 km
16 Giddalur (GID)
21:15
21:16
1 min
1
457 km
17 Cumbum (CBM)
21:49
21:50
1 min
1
491 km
18 Tarlupadu (TLU)
22:04
22:05
1 min
1
504 km
19 Markapur Road (MRK)
22:19
22:20
1 min
1
517 km
20 Donakonda (DKD)
22:50
22:51
1 min
1
541 km
21 Kurichedu (KCD)
23:05
23:06
1 min
1
554 km
22 Vinukonda (VKN)
23:31
23:32
1 min
1
578 km
23 Narasaraopet (NRT)
00:15
00:16
1 min
2
616 km
24 Guntur Jn (GNT)
01:40
02:00
20 min
2
661 km
25 Vijayawada Jn (BZA)
02:50
0
2
693 km

Train Amaravati Express -17226 from to passes through following stations:


Hubli Jn, Annigeri, Gadag Jn, Koppal, Munirabad, Hospet Jn, Toranagallu, Bellary Jn, Guntakal Jn, Maddikera, Pendekallu, DHNE, Betamcherla, B Cement Nagar, Nandyal, Giddalur, Cumbum, Tarlupadu, Markapur Road, Donakonda, Kurichedu, Vinukonda, Narasaraopet, Guntur Jn, Vijayawada Jn,