Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Amaravathi Express - 17225


  ()
1 Vijayawada Jn (BZA)
18:55
0
1
0 km
2 Guntur Jn (GNT)
19:40
20:00
20 min
1
32 km
3 Narasaraopet (NRT)
20:50
20:51
1 min
1
78 km
4 Vinukonda (VKN)
21:24
21:25
1 min
1
115 km
5 Kurichedu (KCD)
21:49
21:50
1 min
1
139 km
6 Donakonda (DKD)
22:05
22:06
1 min
1
152 km
7 Markapur Road (MRK)
22:29
22:30
1 min
1
176 km
8 Tarlupadu (TLU)
22:43
22:44
1 min
1
189 km
9 Cumbum (CBM)
22:54
22:55
1 min
1
202 km
10 Giddalur (GID)
23:30
23:31
1 min
1
236 km
11 Nandyal (NDL)
01:00
01:05
5 min
2
290 km
12 B Cement Nagar (BEY)
01:40
01:41
1 min
2
323 km
13 Betamcherla (BMH)
01:48
01:49
1 min
2
329 km
14 DHNE (DHNE)
02:40
02:42
2 min
2
365 km
15 Pendekallu (PDL)
03:09
03:10
1 min
2
391 km
16 Maddikera (MKR)
03:34
03:35
1 min
2
422 km
17 Guntakal Jn (GTL)
04:00
04:10
10 min
2
434 km
18 Bellary Jn (BAY)
05:23
05:25
2 min
2
484 km
19 Toranagallu (TNGL)
05:54
05:55
1 min
2
517 km
20 Hospet Jn (HPT)
06:32
06:35
3 min
2
550 km
21 Munirabad (MRB)
06:44
06:45
1 min
2
555 km
22 Koppal (KBL)
07:09
07:10
1 min
2
577 km
23 Gadag Jn (GDG)
08:08
08:10
2 min
2
635 km
24 Annigeri (NGR)
08:32
08:33
1 min
2
657 km
25 Sisvinhalli (SVHE)
09:14
09:15
1 min
2
670 km
26 Hubli Jn (UBL)
09:40
0
2
693 km

Train Amaravathi Express -17225 from to passes through following stations:


Vijayawada Jn, Guntur Jn, Narasaraopet, Vinukonda, Kurichedu, Donakonda, Markapur Road, Tarlupadu, Cumbum, Giddalur, Nandyal, B Cement Nagar, Betamcherla, DHNE, Pendekallu, Maddikera, Guntakal Jn, Bellary Jn, Toranagallu, Hospet Jn, Munirabad, Koppal, Gadag Jn, Annigeri, Sisvinhalli, Hubli Jn,