Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ala Hazrat Express - 14312


  ()
1 Bhuj (BHUJ)
11:05
0
1
0 km
2 Anjar (AJE)
11:41
11:43
2 min
1
42 km
3 Adipur (AI)
11:53
11:55
2 min
1
49 km
4 Gandhidham Bg (GIMB)
12:15
12:50
35 min
1
58 km
5 Bhachau Bg (BCOB)
13:21
13:23
2 min
1
95 km
6 Samakhiali B G (SIOB)
13:53
13:55
2 min
1
111 km
7 Halvad (HVD)
15:18
15:20
2 min
1
197 km
8 Dhrangdhra (DHG)
15:58
16:00
2 min
1
228 km
9 Viramgam Jn (VG)
17:28
17:30
2 min
1
294 km
10 Ahmedabad Jn (ADI)
18:50
19:25
35 min
1
359 km
11 Mahesana Jn (MSH)
21:06
21:08
2 min
1
427 km
12 Palanpur Jn (PNU)
22:58
23:00
2 min
1
492 km
13 Abu Road (ABR)
23:46
23:56
10 min
1
545 km
14 Falna (FA)
01:54
01:56
2 min
2
643 km
15 Marwar Jn (MJ)
02:49
02:52
3 min
2
710 km
16 Beawar (BER)
04:08
04:10
2 min
2
797 km
17 Ajmer Jn (AII)
05:15
05:30
15 min
2
850 km
18 Kishangarh (KSG)
05:59
06:01
2 min
2
879 km
19 Phulera Jn (FL)
06:45
06:47
2 min
2
929 km
20 Jaipur (JP)
07:40
08:00
20 min
2
984 km
21 Gandhinagar Jpr (GADJ)
08:06
08:08
2 min
2
990 km
22 Dausa (DO)
08:50
08:52
2 min
2
1046 km
23 Bandikui Jn (BKI)
09:15
09:17
2 min
2
1075 km
24 Rajgarh (RHG)
09:40
09:42
2 min
2
1099 km
25 Alwar (AWR)
10:19
10:21
2 min
2
1135 km
26 Khairthal (KRH)
10:43
10:45
2 min
2
1162 km
27 Rewari (RE)
12:27
12:37
10 min
2
1209 km
28 Pataudi Road (PTRD)
12:55
12:57
2 min
2
1230 km
29 Garhi Harsaru (GHH)
13:12
13:14
2 min
2
1251 km
30 Gurgaon (GGN)
13:23
13:25
2 min
2
1261 km
31 Palam (PM)
13:37
13:39
2 min
2
1274 km
32 Delhi Cantt (DEC)
13:45
13:47
2 min
2
1277 km
33 Delhi S Rohilla (DEE)
14:07
14:09
2 min
2
1287 km
34 Delhi (DLI)
14:35
14:55
20 min
2
1291 km
35 Ghaziabad (GZB)
15:36
15:38
2 min
2
1311 km
36 Pilkhua (PKW)
16:04
16:06
2 min
2
1337 km
37 Hapur (HPU)
16:22
16:27
5 min
2
1348 km
38 Amroha (AMRO)
17:23
17:25
2 min
2
1422 km
39 Moradabad (MB)
18:10
18:20
10 min
2
1452 km
40 Rampur (RMU)
18:50
18:52
2 min
2
1480 km
41 Milak (MIL)
19:13
19:15
2 min
2
1503 km
42 Bareilly (BE)
20:20
0
2
1543 km

Train Ala Hazrat Express -14312 from to passes through following stations:


Bhuj, Anjar, Adipur, Gandhidham Bg, Bhachau Bg, Samakhiali B G, Halvad, Dhrangdhra, Viramgam Jn, Ahmedabad Jn, Mahesana Jn, Palanpur Jn, Abu Road, Falna, Marwar Jn, Beawar, Ajmer Jn, Kishangarh, Phulera Jn, Jaipur, Gandhinagar Jpr, Dausa, Bandikui Jn, Rajgarh, Alwar, Khairthal, Rewari, Pataudi Road, Garhi Harsaru, Gurgaon, Palam, Delhi Cantt, Delhi S Rohilla, Delhi, Ghaziabad, Pilkhua, Hapur, Amroha, Moradabad, Rampur, Milak, Bareilly,