Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ajmer Jammu Express - 12413


  ()
1 Jaipur (JP)
16:30
0
1
135 km
2 Gandhinagar Jpr (GADJ)
16:38
16:40
2 min
1
141 km
3 Dausa (DO)
17:27
17:29
2 min
1
196 km
4 Bandikui Jn (BKI)
17:52
17:54
2 min
1
225 km
5 Rajgarh (RHG)
18:13
18:15
2 min
1
250 km
6 Alwar (AWR)
18:47
18:49
2 min
1
286 km
7 Khairthal (KRH)
19:09
19:11
2 min
1
313 km
8 Rewari (RE)
20:26
20:28
2 min
1
360 km
9 Gurgaon (GGN)
21:06
21:08
2 min
1
411 km
10 Delhi Cantt (DEC)
21:23
21:25
2 min
1
428 km
11 Delhi (DLI)
22:10
22:35
25 min
1
442 km
12 Karnal (KUN)
00:17
00:19
2 min
2
565 km
13 Ambala Cant Jn (UMB)
01:35
01:40
5 min
2
639 km
14 Ludhiana Jn (LDH)
03:20
03:30
10 min
2
753 km
15 Jalandhar Cant (JRC)
04:15
04:20
5 min
2
805 km
16 Chakki Bank (CHKB)
06:10
06:15
5 min
2
918 km
17 Kathua (KTHU)
06:43
06:45
2 min
2
941 km
18 Jammu Tawi (JAT)
08:00
0
2
1017 km

Train Ajmer Jammu Express -12413 from to passes through following stations:


Jaipur, Gandhinagar Jpr, Dausa, Bandikui Jn, Rajgarh, Alwar, Khairthal, Rewari, Gurgaon, Delhi Cantt, Delhi, Karnal, Ambala Cant Jn, Ludhiana Jn, Jalandhar Cant, Chakki Bank, Kathua, Jammu Tawi,