Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ajmer Hyderabad Deccan Special - 07105


  ()
1 Ajmer Jn (AII)
22:45
0
1
0 km
2 Nasirabad (NSD)
23:10
23:12
2 min
1
24 km
3 Bijainagar (BJNR)
23:43
23:45
2 min
1
66 km
4 Bhilwara (BHL)
00:32
00:34
2 min
2
132 km
5 Chanderiya (CNA)
02:00
02:25
25 min
2
179 km
6 Mandalgarh (MLGH)
03:21
03:23
2 min
2
237 km
7 Bundi (BUDI)
04:32
04:34
2 min
2
305 km
8 Kota Jn (KOTA)
06:10
06:30
20 min
2
343 km
9 Nagda Jn (NAD)
09:40
10:05
25 min
2
568 km
10 Ujjain Jn (UJN)
11:05
11:15
10 min
2
623 km
11 Berchha (BCH)
12:05
12:07
2 min
2
683 km
12 Shujalpur (SJP)
12:40
12:42
2 min
2
726 km
13 Sehore (SEH)
13:20
13:22
2 min
2
767 km
14 Bhopal Jn (BPL)
14:40
14:50
10 min
2
806 km
15 Itarsi Jn (ET)
17:00
17:10
10 min
2
898 km
16 Khandwa (KNW)
20:00
20:10
10 min
2
1081 km
17 Bhusaval Jn (BSL)
22:00
22:10
10 min
2
1205 km
18 Manmad Jn (MMR)
00:10
00:30
20 min
3
1389 km
19 Aurangabad (AWB)
02:30
02:35
5 min
3
1502 km
20 Jalna (J)
03:35
03:37
2 min
3
1565 km
21 Parbhani Jn (PBN)
05:40
05:42
2 min
3
1679 km
22 Purna Jn (PAU)
06:20
06:25
5 min
3
1708 km
23 Nanded (NED)
06:55
07:00
5 min
3
1738 km
24 Mudkhed (MUE)
07:30
07:32
2 min
3
1761 km
25 Dharmabad (DAB)
08:35
08:37
2 min
3
1810 km
26 Basar (BSX)
08:55
08:57
2 min
3
1820 km
27 Nizamabad (NZB)
09:35
09:37
2 min
3
1849 km
28 Kamareddi (KMC)
10:25
10:27
2 min
3
1901 km
29 Medchal (MED)
11:50
11:52
2 min
3
1982 km
30 Malkajgiri (MJF)
12:30
12:32
2 min
3
2006 km
31 Secunderabad Jn (SC)
13:00
13:10
10 min
3
2010 km
32 Hyderabad Decan (HYB)
14:00
0
3
2019 km

Train Ajmer Hyderabad Deccan Special -07105 from to passes through following stations:


Ajmer Jn, Nasirabad, Bijainagar, Bhilwara, Chanderiya, Mandalgarh, Bundi, Kota Jn, Nagda Jn, Ujjain Jn, Berchha, Shujalpur, Sehore, Bhopal Jn, Itarsi Jn, Khandwa, Bhusaval Jn, Manmad Jn, Aurangabad, Jalna, Parbhani Jn, Purna Jn, Nanded, Mudkhed, Dharmabad, Basar, Nizamabad, Kamareddi, Medchal, Malkajgiri, Secunderabad Jn, Hyderabad Decan,