Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ajmer Hyderabad Deccan Settigunta Express - 12719


  ()
1 Ajmer Jn (AII)
17:25
0
1
0 km
2 Bhilwara (BHL)
19:15
19:20
5 min
1
132 km
3 Chittaurgarh (COR)
20:55
20:57
2 min
1
186 km
4 Nimach (NMH)
21:56
21:58
2 min
1
242 km
5 Mandasor (MDS)
22:46
22:48
2 min
1
291 km
6 Ratlam Jn (RTM)
00:25
00:55
30 min
2
375 km
7 Ujjain Jn (UJN)
02:38
02:40
2 min
2
471 km
8 Bhopal Jn (BPL)
06:15
06:25
10 min
2
655 km
9 Itarsi Jn (ET)
08:15
08:25
10 min
2
747 km
10 Khandwa (KNW)
11:40
11:45
5 min
2
930 km
11 Akola Jn (AK)
15:25
15:30
5 min
2
1193 km
12 Washim (WHM)
16:54
16:55
1 min
2
1272 km
13 Hingoli Deccan (HNL)
17:39
17:40
1 min
2
1320 km
14 Purna Jn (PAU)
19:00
19:10
10 min
2
1400 km
15 Nanded (NED)
19:48
19:50
2 min
2
1431 km
16 Mudkhed (MUE)
20:23
20:25
2 min
2
1453 km
17 Nizamabad (NZB)
21:38
21:40
2 min
2
1541 km
18 Secunderabad Jn (SC)
00:05
00:10
5 min
3
1702 km
19 Hyderabad Decan (HYB)
00:30
0
3
1711 km

Train Ajmer Hyderabad Deccan Settigunta Express -12719 from to passes through following stations:


Ajmer Jn, Bhilwara, Chittaurgarh, Nimach, Mandasor, Ratlam Jn, Ujjain Jn, Bhopal Jn, Itarsi Jn, Khandwa, Akola Jn, Washim, Hingoli Deccan, Purna Jn, Nanded, Mudkhed, Nizamabad, Secunderabad Jn, Hyderabad Decan,