Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ajmer Express - 12989


  ()
1 Dadar (DDR)
14:35
0
1
0 km
2 Borivali (BVI)
15:04
15:06
2 min
1
24 km
3 Valsad (BL)
17:15
17:17
2 min
1
189 km
4 Navsari (NVS)
17:49
17:51
2 min
1
228 km
5 Surat (ST)
18:25
18:30
5 min
1
257 km
6 Bharuch Jn (BH)
19:18
19:20
2 min
1
316 km
7 Vadodara Jn (BRC)
20:30
20:35
5 min
1
386 km
8 Nadiad Jn (ND)
21:24
21:26
2 min
1
440 km
9 Ahmedabad Jn (ADI)
22:20
22:40
20 min
1
486 km
10 Mahesana Jn (MSH)
00:13
00:15
2 min
2
554 km
11 Unjha (UJA)
00:40
00:42
2 min
2
575 km
12 Chhapi (CHP)
01:07
01:09
2 min
2
602 km
13 Palanpur Jn (PNU)
01:51
01:53
2 min
2
619 km
14 Abu Road (ABR)
02:50
02:55
5 min
2
671 km
15 Sirohi Road (SOH)
03:35
03:37
2 min
2
715 km
16 Jawai Bandh (JWB)
04:08
04:10
2 min
2
754 km
17 Falna (FA)
04:24
04:26
2 min
2
770 km
18 Rani (RANI)
04:40
04:42
2 min
2
785 km
19 Marwar Jn (MJ)
05:40
05:42
2 min
2
837 km
20 Sojat Road (SOD)
05:58
06:00
2 min
2
857 km
21 Beawar (BER)
07:08
07:10
2 min
2
924 km
22 Ajmer Jn (AII)
08:15
0
2
976 km

Train Ajmer Express -12989 from to passes through following stations:


Dadar, Borivali, Valsad, Navsari, Surat, Bharuch Jn, Vadodara Jn, Nadiad Jn, Ahmedabad Jn, Mahesana Jn, Unjha, Chhapi, Palanpur Jn, Abu Road, Sirohi Road, Jawai Bandh, Falna, Rani, Marwar Jn, Sojat Road, Beawar, Ajmer Jn,