Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ajmer Bhopal Express - 19656


  ()
1 Ajmer Jn (AII)
21:00
0
1
0 km
2 Nasirabad (NSD)
21:22
21:24
2 min
1
24 km
3 Bijainagar (BJNR)
22:08
22:10
2 min
1
66 km
4 Bhilwara (BHL)
23:05
23:10
5 min
1
132 km
5 Chanderiya (CNA)
00:27
00:29
2 min
2
179 km
6 Chittaurgarh (COR)
00:45
00:55
10 min
2
186 km
7 Nimbahera (NBH)
01:29
01:31
2 min
2
215 km
8 Nimach (NMH)
01:55
02:00
5 min
2
242 km
9 Piplia (PIP)
02:34
02:36
2 min
2
275 km
10 Mandasor (MDS)
02:53
02:55
2 min
2
291 km
11 Jaora (JAO)
04:03
04:05
2 min
2
342 km
12 Ratlam Jn (RTM)
05:25
06:00
35 min
2
375 km
13 Khachrod (KUH)
06:23
06:25
2 min
2
403 km
14 Nagda Jn (NAD)
06:45
06:47
2 min
2
416 km
15 Ujjain Jn (UJN)
07:40
07:50
10 min
2
471 km
16 Maksi (MKC)
08:35
08:36
1 min
2
512 km
17 Berchha (BCH)
08:50
08:52
2 min
2
532 km
18 Kali Sindh (KSH)
09:02
09:04
2 min
2
543 km
19 Akodia (AKD)
09:28
09:30
2 min
2
561 km
20 Shujalpur (SJP)
09:43
09:45
2 min
2
575 km
21 Kalapipal (KPP)
09:54
09:56
2 min
2
587 km
22 Sehore (SEH)
10:19
10:21
2 min
2
616 km
23 Bairagarh (BIH)
10:57
10:59
2 min
2
645 km
24 Bhopal Jn (BPL)
11:25
0
2
655 km

Train Ajmer Bhopal Express -19656 from to passes through following stations:


Ajmer Jn, Nasirabad, Bijainagar, Bhilwara, Chanderiya, Chittaurgarh, Nimbahera, Nimach, Piplia, Mandasor, Jaora, Ratlam Jn, Khachrod, Nagda Jn, Ujjain Jn, Maksi, Berchha, Kali Sindh, Akodia, Shujalpur, Kalapipal, Sehore, Bairagarh, Bhopal Jn,