Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ahmedabad Puri Express - 12844


  ()
1 Ahmedabad Jn (ADI)
18:00
0
1
0 km
2 Nadiad Jn (ND)
18:44
18:46
2 min
1
46 km
3 Vadodara Jn (BRC)
19:45
19:50
5 min
1
100 km
4 Bharuch Jn (BH)
20:53
20:55
2 min
1
170 km
5 Surat (ST)
22:00
22:10
10 min
1
229 km
6 Nandurbar (NDB)
00:55
01:00
5 min
2
389 km
7 Jalgaon Jn (JL)
04:03
04:05
2 min
2
540 km
8 Bhusaval Jn (BSL)
04:30
04:35
5 min
2
564 km
9 Malkapur (MKU)
05:38
05:40
2 min
2
614 km
10 Akola Jn (AK)
06:40
06:45
5 min
2
704 km
11 Badnera Jn (BD)
08:15
08:20
5 min
2
783 km
12 Wardha Jn (WR)
09:35
09:38
3 min
2
878 km
13 Nagpur (NGP)
11:25
11:45
20 min
2
957 km
14 Bhandara Road (BRD)
12:29
12:31
2 min
2
1019 km
15 Gondia Jn (G)
13:26
13:31
5 min
2
1087 km
16 Dongargarh (DGG)
14:24
14:26
2 min
2
1160 km
17 Raj Nandgaon (RJN)
14:48
14:50
2 min
2
1191 km
18 Durg (DURG)
15:40
15:45
5 min
2
1221 km
19 Bhilai Pwr Hs (BPHB)
15:54
15:56
2 min
2
1230 km
20 Raipur Jn (R)
16:35
16:55
20 min
2
1257 km
21 Mahasamund (MSMD)
17:38
17:40
2 min
2
1311 km
22 Bagbahra (BGBR)
18:04
18:06
2 min
2
1342 km
23 Khariar Road (KRAR)
18:24
18:26
2 min
2
1363 km
24 Kantabanji (KBJ)
19:15
19:30
15 min
2
1427 km
25 Titlagarh (TIG)
20:10
20:20
10 min
2
1460 km
26 Kesinga (KSNG)
20:33
20:35
2 min
2
1473 km
27 Muniguda (MNGD)
21:48
21:50
2 min
2
1546 km
28 Rayagada (RGDA)
23:20
23:35
15 min
2
1600 km
29 Parvatipuram Tn (PVPT)
00:11
00:13
2 min
3
1645 km
30 Bobbili (VBL)
00:38
00:40
2 min
3
1670 km
31 Vizianagram Jn (VZM)
01:40
02:05
25 min
3
1724 km
32 Srikakulam Road (CHE)
03:02
03:04
2 min
3
1793 km
33 Palasa (PSA)
04:05
04:10
5 min
3
1866 km
34 Berhampur (BAM)
05:10
05:15
5 min
3
1940 km
35 Chatrapur (CAP)
05:30
05:32
2 min
3
1961 km
36 Khallikot (KIT)
06:03
06:05
2 min
3
1999 km
37 Balugan (BALU)
06:18
06:20
2 min
3
2016 km
38 Kalupara Ghat (KAPG)
06:43
06:45
2 min
3
2043 km
39 Khurda Road Jn (KUR)
07:35
07:55
20 min
3
2087 km
40 Sakhi Gopal (SIL)
08:28
08:30
2 min
3
2114 km
41 Puri (PURI)
08:50
0
3
2130 km

Train Ahmedabad Puri Express -12844 from to passes through following stations:


Ahmedabad Jn, Nadiad Jn, Vadodara Jn, Bharuch Jn, Surat, Nandurbar, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Malkapur, Akola Jn, Badnera Jn, Wardha Jn, Nagpur, Bhandara Road, Gondia Jn, Dongargarh, Raj Nandgaon, Durg, Bhilai Pwr Hs, Raipur Jn, Mahasamund, Bagbahra, Khariar Road, Kantabanji, Titlagarh, Kesinga, Muniguda, Rayagada, Parvatipuram Tn, Bobbili, Vizianagram Jn, Srikakulam Road, Palasa, Berhampur, Chatrapur, Khallikot, Balugan, Kalupara Ghat, Khurda Road Jn, Sakhi Gopal, Puri,