Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ahilyanagari Express - 16325


  ()
1 Indore Jn Bg (INDB)
16:05
0
1
0 km
2 Dewas (DWX)
16:43
16:45
2 min
1
39 km
3 Ujjain Jn (UJN)
17:35
17:50
15 min
1
80 km
4 Shujalpur (SJP)
19:16
19:18
2 min
1
183 km
5 Bhopal Jn (BPL)
21:10
21:25
15 min
1
263 km
6 Itarsi Jn (ET)
23:05
23:15
10 min
1
355 km
7 Ghoradongri (GDYA)
00:07
00:09
2 min
2
425 km
8 Betul (BZU)
00:53
00:55
2 min
2
462 km
9 Amla Jn (AMLA)
01:19
01:22
3 min
2
484 km
10 Pandhurna (PAR)
02:23
02:25
2 min
2
548 km
11 Nagpur (NGP)
04:10
04:20
10 min
2
652 km
12 Sevagram (SEGM)
05:18
05:20
2 min
2
728 km
13 Hinganghat (HGT)
05:48
05:50
2 min
2
765 km
14 Chandrapur (CD)
06:56
06:58
2 min
2
849 km
15 Balharshah (BPQ)
08:05
08:35
30 min
2
863 km
16 Sirpur Kagazngr (SKZR)
09:24
09:26
2 min
2
933 km
17 Belampalli (BPA)
10:02
10:04
2 min
2
971 km
18 Mancheral (MCI)
10:18
10:20
2 min
2
991 km
19 Ramgundam (RDM)
10:28
10:30
2 min
2
1005 km
20 Warangal (WL)
12:03
12:05
2 min
2
1107 km
21 Khammam (KMT)
13:35
13:37
2 min
2
1214 km
22 Vijayawada Jn (BZA)
15:50
16:05
15 min
2
1316 km
23 Tenali Jn (TEL)
16:33
16:35
2 min
2
1347 km
24 Chirala (CLX)
17:17
17:19
2 min
2
1404 km
25 Ongole (OGL)
18:02
18:04
2 min
2
1454 km
26 Nellore (NLR)
19:18
19:20
2 min
2
1570 km
27 Gudur Jn (GDR)
20:53
20:55
2 min
2
1608 km
28 Chennai Central (MAS)
23:20
23:45
25 min
2
1746 km
29 Katpadi Jn (KPD)
01:45
01:50
5 min
3
1875 km
30 Jolarpettai (JTJ)
03:15
03:20
5 min
3
1959 km
31 Salem Jn (SA)
04:55
05:00
5 min
3
2079 km
32 Erode Jn (ED)
06:00
06:10
10 min
3
2141 km
33 Tiruppur (TUP)
06:53
06:55
2 min
3
2191 km
34 Coimbatore Jn (CBE)
07:55
08:00
5 min
3
2242 km
35 Palghat (PGT)
09:10
09:15
5 min
3
2296 km
36 Ottappalam (OTP)
09:38
09:40
2 min
3
2328 km
37 Shoranur Jn (SRR)
10:10
10:30
20 min
3
2341 km
38 Wadakancheri (WKI)
10:48
10:50
2 min
3
2357 km
39 Trichur (TCR)
11:15
11:20
5 min
3
2373 km
40 Irinjalakuda (IJK)
11:43
11:45
2 min
3
2397 km
41 Chalakudi (CKI)
11:53
11:55
2 min
3
2403 km
42 Angamali (AFK)
12:08
12:10
2 min
3
2419 km
43 Alwaye (AWY)
12:20
12:23
3 min
3
2428 km
44 Ernakulam Town (ERN)
12:55
12:57
2 min
3
2445 km
45 Eranakulam Jn (ERS)
13:10
13:20
10 min
3
2447 km
46 Shertalai (SRTL)
14:08
14:10
2 min
3
2481 km
47 Alleppey (ALLP)
14:32
14:35
3 min
3
2504 km
48 Ambalapuzha (AMPA)
14:48
14:50
2 min
3
2516 km
49 Harippad (HAD)
15:08
15:10
2 min
3
2534 km
50 Kayankulam Jn (KYJ)
15:23
15:25
2 min
3
2547 km
51 Quilon Jn (QLN)
16:25
16:30
5 min
3
2588 km
52 Trivandrum Cntl (TVC)
17:50
0
3
2653 km

Train Ahilyanagari Express -16325 from to passes through following stations:


Indore Jn Bg, Dewas, Ujjain Jn, Shujalpur, Bhopal Jn, Itarsi Jn, Ghoradongri, Betul, Amla Jn, Pandhurna, Nagpur, Sevagram, Hinganghat, Chandrapur, Balharshah, Sirpur Kagazngr, Belampalli, Mancheral, Ramgundam, Warangal, Khammam, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Chirala, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Chennai Central, Katpadi Jn, Jolarpettai, Salem Jn, Erode Jn, Tiruppur, Coimbatore Jn, Palghat, Ottappalam, Shoranur Jn, Wadakancheri, Trichur, Irinjalakuda, Chalakudi, Angamali, Alwaye, Ernakulam Town, Eranakulam Jn, Shertalai, Alleppey, Ambalapuzha, Harippad, Kayankulam Jn, Quilon Jn, Trivandrum Cntl,