Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Abadh Assam Express - 15609


  ()
1 Guwahati (GHY)
21:30
0
1
0 km
2 Kamakhya (KYQ)
21:46
21:47
1 min
1
7 km
3 Rangiya Jn (RNY)
22:25
22:35
10 min
1
48 km
4 Barpeta Road (BPRD)
23:27
23:28
1 min
1
113 km
5 New Bongaigaon (NBQ)
00:35
00:45
10 min
2
157 km
6 Kokrajhar (KOJ)
01:12
01:13
1 min
2
185 km
7 Fakiragram Jn (FKM)
01:25
01:27
2 min
2
195 km
8 New Alipurdaur (NOQ)
02:25
02:30
5 min
2
264 km
9 New Cooch Behar (NCB)
02:55
03:00
5 min
2
283 km
10 Dhupguri (DQG)
03:55
04:00
5 min
2
343 km
11 Jalpaiguri Road (JPE)
04:29
04:30
1 min
2
375 km
12 New Jalpaiguri (NJP)
05:50
06:10
20 min
2
409 km
13 Aluabari Road (AUB)
06:54
06:55
1 min
2
465 km
14 Kishanganj (KNE)
07:25
07:30
5 min
2
496 km
15 Dalkolha (DLK)
07:59
08:00
1 min
2
524 km
16 Barsoi Jn (BOE)
08:25
08:30
5 min
2
553 km
17 Azamnagar Road (AZR)
08:42
08:43
1 min
2
566 km
18 Katihar Jn (KIR)
10:25
10:45
20 min
2
610 km
19 Naugachia (NNA)
11:32
11:33
1 min
2
667 km
20 Thana Bihpur Jn (THB)
11:54
11:55
1 min
2
682 km
21 Mansi Jn (MNE)
12:34
12:35
1 min
2
725 km
22 Khagaria (KGG)
12:51
12:52
1 min
2
733 km
23 Begu Sarai (BGS)
13:35
13:36
1 min
2
774 km
24 Barauni Jn (BJU)
14:15
14:25
10 min
2
789 km
25 Dalsingh Sarai (DSS)
14:52
14:53
1 min
2
817 km
26 Samastipur Jn (SPJ)
15:20
15:40
20 min
2
840 km
27 Muzaffarpur Jn (MFP)
16:30
16:40
10 min
2
892 km
28 Hajipur Jn (HJP)
17:56
17:57
1 min
2
946 km
29 Sonpur Jn (SEE)
18:12
18:20
8 min
2
951 km
30 Chhapra (CPR)
19:30
19:45
15 min
2
1005 km
31 EKMA (EKMA)
20:07
20:08
1 min
2
1033 km
32 Siwan Jn (SV)
20:40
20:45
5 min
2
1066 km
33 Mairwa (MW)
21:04
21:05
1 min
2
1087 km
34 Bhatpar Rani (BHTR)
21:22
21:23
1 min
2
1101 km
35 Bhatni Jn (BTT)
21:40
21:45
5 min
2
1114 km
36 Deoria Sadar (DEOS)
22:04
22:05
1 min
2
1135 km
37 Gorakhpur Jn (GKP)
23:25
23:45
20 min
2
1185 km
38 Khalilabad (KLD)
00:30
00:31
1 min
3
1219 km
39 Basti (BST)
01:10
01:15
5 min
3
1249 km
40 Mankapur Jn (MUR)
02:06
02:08
2 min
3
1310 km
41 Gonda Jn (GD)
02:30
02:35
5 min
3
1338 km
42 Jarwal Road (JLD)
03:21
03:22
1 min
3
1384 km
43 Barabanki Jn (BBK)
04:36
04:38
2 min
3
1427 km
44 Lucknow (LKO)
05:20
05:35
15 min
3
1455 km
45 Balamu Jn (BLM)
06:37
06:38
1 min
3
1524 km
46 Hardoi (HRI)
07:07
07:08
1 min
3
1557 km
47 Shahjehanpur (SPN)
07:58
08:00
2 min
3
1619 km
48 Bareilly (BE)
09:30
09:40
10 min
3
1690 km
49 Rampur (RMU)
11:04
11:05
1 min
3
1753 km
50 Moradabad (MB)
11:45
12:00
15 min
3
1781 km
51 Amroha (AMRO)
12:29
12:30
1 min
3
1811 km
52 Hapur (HPU)
13:35
14:00
25 min
3
1885 km
53 Ghaziabad (GZB)
15:05
15:10
5 min
3
1922 km
54 Delhi (DLI)
15:50
16:25
35 min
3
1942 km
55 Delhi Kishangnj (DKZ)
16:39
16:40
1 min
3
1945 km
56 Shakurbasti (SSB)
16:56
16:57
1 min
3
1952 km
57 Nangloi (NNO)
17:07
17:08
1 min
3
1959 km
58 Bahadurgarh (BGZ)
17:21
17:22
1 min
3
1971 km
59 Rohtak Jn (ROK)
18:00
18:05
5 min
3
2012 km
60 Jind Jn (JIND)
19:10
19:20
10 min
3
2069 km
61 Narwana Jn (NRW)
19:46
19:47
1 min
3
2103 km
62 Jakhal Jn (JHL)
20:25
20:30
5 min
3
2141 km
63 Mansa (MSZ)
21:02
21:03
1 min
3
2186 km
64 Bhatinda Jn (BTI)
22:15
23:35
1 hrs 20 min
3
2239 km
65 Mandi Dabwali (MBY)
00:10
00:11
1 min
4
2274 km
66 Sangaria (SGRA)
00:40
00:41
1 min
4
2305 km
67 Hanumangarh Jn (HMH)
01:09
01:10
1 min
4
2331 km
68 Pili Bangan (PGK)
01:37
01:38
1 min
4
2356 km
69 Suratgarh Jn (SOG)
02:32
02:37
5 min
4
2381 km
70 Mahajan (MHJ)
03:25
03:26
1 min
4
2444 km
71 Lunkaransar (LKS)
04:09
04:10
1 min
4
2483 km
72 Lalgarh Jn (LGH)
06:00
0
4
2559 km

Train Abadh Assam Express -15609 from to passes through following stations:


Guwahati, Kamakhya, Rangiya Jn, Barpeta Road, New Bongaigaon, Kokrajhar, Fakiragram Jn, New Alipurdaur, New Cooch Behar, Dhupguri, Jalpaiguri Road, New Jalpaiguri, Aluabari Road, Kishanganj, Dalkolha, Barsoi Jn, Azamnagar Road, Katihar Jn, Naugachia, Thana Bihpur Jn, Mansi Jn, Khagaria, Begu Sarai, Barauni Jn, Dalsingh Sarai, Samastipur Jn, Muzaffarpur Jn, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Chhapra, EKMA, Siwan Jn, Mairwa, Bhatpar Rani, Bhatni Jn, Deoria Sadar, Gorakhpur Jn, Khalilabad, Basti, Mankapur Jn, Gonda Jn, Jarwal Road, Barabanki Jn, Lucknow, Balamu Jn, Hardoi, Shahjehanpur, Bareilly, Rampur, Moradabad, Amroha, Hapur, Ghaziabad, Delhi, Delhi Kishangnj, Shakurbasti, Nangloi, Bahadurgarh, Rohtak Jn, Jind Jn, Narwana Jn, Jakhal Jn, Mansa, Bhatinda Jn, Mandi Dabwali, Sangaria, Hanumangarh Jn, Pili Bangan, Suratgarh Jn, Mahajan, Lunkaransar, Lalgarh Jn,